Ano……a ve velkém :)

Právě dnes dorazilo spoustě z vás gurmánské překvapení v balíčku. Právě teď otevíráte své zajícovské krabice a zkoumáte, co vám Petra a Vašek ze ZAJÍCI V KRABICI dobrého poslali. A já jsem nesmírně ráda, že v těch svých krabičkách nalézáte kromě jiných dobrot i naši okurkovou marmeládu s vanilkou.

Byla to pro mě ohromná výzva……ono uvařit několik set marmošek v zimě, když není žádné čerstvé ovoce k mání, vybrat zajímavou chuť, na kterou jen tak někde nenarazíte a stihnout dodat v termínu…….to není úplně jednoduchá rovnice.

Ve zkratce to probíhalo asi tak…….

Námluvy Monamy a Zajíce………dlooooouhá pauza způsobená vánočním šílenstvím…………plácli jsme si……..Vita je kdesi na druhém konci světa a já začínám vařit………..termín se blíží, pane jo, to je mazec……..zapojení celé rodiny (super worklearning)………ve skladu se to plní……….všech 700 skleniček připraveno, oetiketováno……hurá, mám obří radost!

A mezitím si taky můžete domyslet x večerů, kdy jsem vyčerpáním spala ve stoje, nekonečně hodin strávených navazováním etiket, desítky kilo vyhozených gumových okurek (zatra, v tom velkoskladě nešlo poznat, že přemrzly!), věčně voňavé prsty od vanilkových lusků a atmosféru letního podvečera prosyceného šťavnatostí čerstvé zeleniny.

Ale víte, jak to je s pamětí……..všechno obtížné zmizí a zůstane jen to pěkné…….však už si ani nevzpomenu, jak jsem jela na doraz a brala sílu v rezervách (ještě že serotoninu mám dost) :) . Vím jen, že postavit mě před takovou výzvu znovu. Jdu do toho zas!

Ještě jednou díky zajícům za tak skvělou spolupráci a přeju jim jen to nejlepší do dalších objevných výprav za unikátními surovinami a produkty.

P.S. : vypadá to, že se z naší okurky pomalu stává fenomén…….šuškandou se šíří zvěst o zelené krásce, která je sladká a svěží a dokáže perfektně naladit na celý den…….sklad se prázdní a já se s ní zase brzy potkám u plotny :)