Monamy začalo jednoho parného léta pár skleničkami marmelády. Dodnes proto naše zavařeniny vnímáme jako počátek všeho… tady jsou naše kořeny.

Hravost, poctivost a radost jsou hlavním mottem Monamy, a proto je takový i koncept našich skleniček. Když v květnu doprodáme marmelády navařené z citrusů, najdete je u nás zase nejdřív v prosinci. Stejně tak nejspíš nebudeme mít v lednu skleničky z jahod, ale možná tu koupíte ještě šípkové zavařeniny a dýňová čatní z podzimu. A tak je to se vším. Zavařujeme sezónně, co nejvíce lokálně, bez éček a dalších věcí, které v opravdovém jídle nemají co dělat. Naše skleničky můžete koupit přímo v Monamy a nebo na našem e-shopu na Fler.cz . Najdete tam aktuální nabídku skleniček, vše pečlivě připravíme, zabalíme a odešleme.

V Monamy děláme věci, které nás baví, hrajeme si v kuchyni, cestujeme za zážitky i dobrým jídlem, získáváme zkušenosti, zkoumáme nová místa a chutě. Rádi boříme ruce do hlíny, staráme se o rostliny, sklízíme jejich plody a vyrábíme dobré a kvalitní potraviny, které sami používáme. Práce rukama nám dává smysl a vědomí užitečnosti, vlastní výrobky pak uspokojení z toho, že se o sebe umíme postarat a dokážeme zpříjemnit život i lidem okolo sebe.

Naše skleničky vyrábíme v limitovaných sériích, z čerstvého ovoce dle sezónnosti a v malém nákladu. Naše výroba je ruční, vaříme tradičním způsobem open pan. Co koupíte jednou, nenajdete možná již podruhé, ale zaručeně nebudete ochuzeni o překvapení a zážitek z objevování. Rádi bychom, abyste si u nás všechny změny a novoty užívali, stejně jako si je užíváme my.

Naše skleničky weck jsou zálohované, veškeré info k jejich vrácení naleznete zde.