O Monamy

Monamy je náš rodinný projekt. Projekt o společné práci, společném trávení času způsobem, kterým vytváříme něco nového, hodnotného, projekt o zodpovědnosti a přemýšlení nad tím, co v životě potřebujeme a bez čeho se můžeme obejít.

Monamy je o lásce k dobrému a poctivému jídlu, o soběstačnosti, pěstování zeleniny a bylinek, o sběru ovoce a společném vaření. Monamy je náš ostrov klidu ve shonu dnešní moderní doby, daleko od supermarketů, továrních linek a nekonečních šňůr kamionů naložených zbožím.

Monamy je náš relax, blízko k přírodě, lesu, loukám a polím. A taky je o předávání umu dětem, o přirozeném učení se, kdy se malý učí od velkého a ten velký od malého. A hlavně je o radosti ze života, o svobodě, kterou milujeme, o cestě, kterou každé ráno volíme a o uspokojení z dobře prožitého dne.

Monamy v nás zrálo hodně dlouho, se semínkem zasetým už někdy ve studentských letech, na dlouhý čas nezalévaným a zapleveleným dennodenními starostmi a stresem z věcí a událostí, pro které se nestojí za to trápit. A když si konečně díky našim dětem našlo svou cestu ke slunci a vyklíčilo, snažíme se ho opečovávat tak, jak jen to umíme nejlíp. A věříme, že zesílí a zmohutní, až bude mít tak silné kořeny, že ho jen tak něco ze země nevyrve, žádná vichřice mu neublíží a my budeme růst s ním.

o-monamy

V Monamy děláme věci, které nás baví, hrajeme si v kuchyni, cestujeme za zážitky i dobrým jídlem, získáváme zkušenosti, zkoumáme nová místa a chutě. Rádi boříme ruce do hlíny, staráme se o rostliny, sklízíme jejich plody a vyrábíme dobré a kvalitní potraviny, které sami používáme. Práce rukama nám dává smysl a vědomí užitečnosti, vlastní výrobky pak uspokojení z toho, že se o sebe umíme postarat a dokážeme zpříjemnit život i lidem okolo sebe. Naše skleničky vyrábíme v limitovaných sériích, z čerstvého ovoce dle sezónnosti a v malém nákladu. Naše výroba je ruční, vaříme tradičním způsobem open pan.

V Monamy food boutique prodáváme nejen produkty, které sami vyrábíme, ale vozíme je také ze svých cest a výletů nebo šíříme dál výrobky, které máme tak rádi, že je s radostí doporučíme. Na Monamy blogu sdílíme naše kulinářské výtvory, cestovatelské zážitky, osobní zamyšlení a sny. A tak pokud cítíte, že bychom si mohli padnout do noty, že to vidíte podobně, určitě se zastavte, rádi vás přivítáme v našem mini food boutique. A kdo nemůžete přijet, napište nám, ať víme, že v tom nejsme sami…. že je nás víc!

Mona & Vita, Kryštof, Jema, Niki

 

Od ledna 2018 posiluje náš rodinný tým moje sestra Rena, která se bude starat o vyřizování objednávek, veškerou komunikaci a distribuci zásilek (díky tomu je možnost osobního odběru nyní i v Nymburce).

Pro vás, moji milí, to znamená stále prvotřídní servis, ale hlavně nové chutě a realizace mých nápadů, protože budu víc času stát u plotny. Budu sem dál chodit  sázet novinky, pravidelně přispívat a blogovat, takže jakékoliv osobní vzkazy  jsou vítány.

Díky moc za pochopení a přeju vám krásné chvíle s našimi skleničkami i s Renou ?

Mona

Save