Monamy je o lásce k dobrému a poctivému jídlu, o pěstování zeleniny a bylinek, o sběru ovoce a společném vaření. Monamy je náš ostrov klidu ve shonu dnešní moderní doby. Monamy je relax, blízko k přírodě, lesu, loukám a polím. A taky je o předávání umu dětem, o přirozeném učení se, kdy se malý učí od velkého a ten velký od malého. A hlavně je o radosti ze života, o svobodě, kterou milujeme, o cestě, kterou každé ráno volíme a o uspokojení z dobře prožitého dne.

Monamy v nás zrálo hodně dlouho, se semínkem zasetým už někdy ve studentských letech, na dlouhý čas nezalévaným a zapleveleným dennodenními starostmi a stresem z věcí a událostí, pro které se nestojí za to trápit. A když si konečně díky našim dětem našlo svou cestu ke slunci a vyklíčilo, snažíme se ho opečovávat tak, jak jen to umíme nejlíp. A věříme, že zesílí a zmohutní, až bude mít tak silné kořeny, že ho jen tak něco ze země nevyrve, žádná vichřice mu neublíží a my budeme růst s ním.

Monamy je rodina, pevné pouto s velkou dávkou pochopení a laskavosti, je to úsměv od ucha k uchu i trocha smutku, je to esence života, je to začátek i konec. Jsme to my. Jste to vy. Jsme to MY všichni.

Kdo za Monamy stojí?

2 ženy, matky, sestry a taky původkyně nápadů, vizí a splněných snů. Jdeme spolu na té cestě od prvopočátků, od roku 2016. Mona s kreativitou v kuchyni, s energií, která by porazila Velkou čínskou zeď, vytrvalostí a tvrdohlavostí, Rena se smyslem pro dotahování detailů, s ohromnou empatií, trpělivostí a pečlivostí sobě vlastní. K tomu je nutné přidat naše rodiny včetně dětí, pak naši širší rodinu lidí, kteří v Monamy pracují a jsou s ním propojeni. Ať je to Péťa, Adélka, Honza a další… všichni do jednoho jsme dohromady to, co Monamy dělá takové, jaké je.

Podívejte se, co všechno děláme a nabízíme …

Monamy naleznete na různých platformách